İsrailli aktris ve şarkıcı Daniella Pick ile evli olan ve son yıllarda İsrail’de ikamet eden ünlü yönetmen ve senarist Quentin Tarantino (60), Hamas’ın saldırısıyla başlayan ve İsrail’in Gazze’yi bombalamasıyla devam eden savaşta İsrail askerlerinin bulunduğu bir üssü ziyaret etti.

Son günlerde küresel film endüstrisinden birçok önemli figür, İsrail’e desteklerini açıkladı. Sosyal medyadaki bireysel paylaşımların yanı sıra perşembe günü 700’den fazla sanatçı tarafından imzalanan güçlü bir bildiri yayınlandı.

İspanya'da çevre yoluna helikopter düştü İspanya'da çevre yoluna helikopter düştü

DESTEK VEREN ÜNLÜ İSİMLER ARTIYOR

İsrail’e desteklerini gösteren isimler arasında Chris Pine, Maam Bialik, Liev Schreiber, Gal Gadot, Jerry Seinfeld, Michael Douglas, Amy Schumer, Jamie Lee Curtis, Ryan Murphy gibi isimler yer alıyor.

Yayınlanan bildiride, “İsraillilerin onlarca yıldır korktuğu kabus, Hamas teröristlerinin İsrail şehir ve kasabalarına sızmasıyla gerçeğe dönüştü. Hamas, sivil nüfusa ayrım gözetmeksizin ateşlenen binlerce roket maskesi altında masum erkekleri, kadınları ve çocukları öldürdü ve kaçırdı.” ifadeleri yer aldı.