Ekonomist Selçuk Geçer, YouTube hesabında yayınladığı yeni videoda dolar/TL kurunun ulaşabileceği seviyeyle ilgili yeni tahminlerde bulundu.

Kısa Dalga'nın aktardığına göre dolar bozdurmak isteyenlere de "Dikkatli olun" uyarısında bulunan Geçer, şunları kaydetti:

'RAKAMLARIN 30 LİRAYA EVRİLDİĞİNİ GÖRÜYORUZ'

"Dolar 17,88 seviyesine geldi. Emin adımlarla 18'e gidiyor. Rakamların 30 liraya evrildiğini görüyoruz. Dolar kuru hatta 3 hanelere bile gidebilir. Avrupa Merkez Bankası faizleri çok daha agresif bir şekilde artıracak. Bu da Euro dolar paritesini 0,80'lere götürebilir. Fed 100 baz puan görüşü bende daha kuvvetli. Resesyon ve stagflasyon riski var. Dünya ekonomisi daha büyük krizlere gidebilir. Temmuz ayında Fed faiz artışını 100 baz puan yapabilir. Enflasyon kontrol altına alana kadar agresif faiz artışları yapacak. Bu başta Türkiye'yi etkileyecek. 1000 CDS üzerine atabilir.

'EYLÜL AYINDA 21 LİRA'

Dolar ilk etapta 18. Eylül ayında 21 lira. Bir sonraki adım kasım - aralık ayında 30 liralık dolar göreceğiz. Faiz artırımlarını işin içine kattığımızda daha da artacak. Dolar endeksi 107 seviyesine gelmişse de 115'e kadar yolu var."