AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, milyonlarca emeklinin merakla beklediği emekli maaşlarına ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bu konuda bir talimat verdiğini hatırlatan Güler, "Bu iki bakanlığın bürokrasisi çalışmalarını yürütüyor" dedi.

'ÇALIŞMA DEVAM EDİYOR'

Güler şöyle konuştu: "6 Şubat depremiyle beraber merkezi bütçeden AFAD Başkanlığımıza ve Çevre Şehircilik Bakanlığımıza aktarılan 765 milyar lira civarında bir bütçe vardı. Meclis kapanmadan önce ek bütçeyi çıkarmıştık; 1 trilyon 119 milyar lira. Yine borçlanma limitlerini artırmıştık. Bütçenin dengesini bozmadan; nasıl bir miktar ortaya çıkabilir, şu anda çalışma devam ediyor.

Bütçe dengesini bozmadan, bu imkanları nasıl sağlayabiliriz, ciddi nitelikli bir çalışma yapılıyor. Ekim veya kasım ayı içeresinde tamamlanıp Meclis'e intikal ederse biz de bu konuda hızlı bir çalışmayı ortaya koyacağız.  Hazine ve Maliye ile Çalışma Bakanlığımız bu konuda büyük bir gayret gösteriyor.

Merkez Bankası gizli satışa geri döndü! 2 ay içinde 30 milyar dolar satıldı Merkez Bankası gizli satışa geri döndü! 2 ay içinde 30 milyar dolar satıldı

Kaynak: Gerçek Gündem