CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, sosyal medya adresinden bir ilin emniyet müdürüne ait olduğunu ileri sürdüğü kişiye ait telsiz anonslarını paylaşarak, "Bakan kol, bacak kırarsa, emniyet müdürü de kafa kırıyor" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan '3. kez adaylık' açıklaması Erdoğan'dan '3. kez adaylık' açıklaması

KAFANIZI KIRARIM

CHP'li Murat Bakan, bir il emniyet müdürüne ait olduğunu iddia ettiği telsiz anonsunu sosyal medyadan paylaştı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Twitter adresinden bir ilin emniyet müdürüne ait olduğunu ileri sürdüğü kişiye ait telsiz anonslarını paylaşarak, "Bakan kol, bacak kırarsa, emniyet müdürü de kafa kırıyor" ifadelerini kullandı.

Bakan'ın paylaşımları şu şekilde:

"Bu ses kaydı kimin? Bir ilimizin emniyet müdürü olabilir mi? Senin yönettiğin bakanlık bu işte Süleyman Soylu iyi dinle. Hukuku koruyacak, halkın güvenliğini sağlayacak kişi sıralı amirlerini tehdit ediyor, hakaret ediyor; belli ki seni örnek alıyor. Polis intiharları, intihar değil cinayet faili de sensin derken bunu kastediyorum. Balık baştan kokuyor. Amir zulmü devam ediyor hız kesmiyor. Bu sesin sahibi kendini biliyorsun bırak bir polisin kafasını kırmayı saçının bir teline zarar gelsin sana bu dünyayı dar ederim.

SAYGI DUYACAK

Bakan kol, bacak kırarsa, emniyet müdürü de kafa kırıyor. Emniyet Teşkilatını maddi otorite değil manevi otorite ile yöneteceğiz. Memur amirine saygı duyacak. Amir de memurunu koruyacak, gözetecek böyle liyakatsiz insanları Emniyet Teşkilatında barındırmayacağız."