Kırmızı et fiyatları ile ilgili inceleme başlatılmıştı: Uzmanlar uyardı, yeni zamlar kapıda Kırmızı et fiyatları ile ilgili inceleme başlatılmıştı: Uzmanlar uyardı, yeni zamlar kapıda

Fransız futbol efsanesi Eric Cantona, sosyal medyadan yayınladığı mesajla Filistin'e destek verdi. Celtic'in taraftar grubu 'Yeşil Tugay'ın (Green Brigade) katkılarıyla Batı Şeria'daki Beytüllahim'de bulunan Aida mülteci kampında doğan Aida Celtic takımının formasını giyen 57 yaşındaki eski futbolcu, "İsrail'in dokunulmazlığına son vermenin ve diğer devletlerden talep ettiğimiz aynı eşitlik, adalet ve uluslararası hukuka saygı standartlarında ısrar etmenin zamanı geldi" dedi.

FİLİSTİN BAYRAĞINA KESİLEN PARA CEZASINI ÖDEMEK İÇİN YOLA ÇIKILDI

Aida Celtic, 7 Ağustos 2016 tarihinde Hapoël Beer-Sheva ile oynanan Şampiyonlar Ligi play-off karşılaşmasında Filistin bayrağı sallayan taraftarlara kesilen ceza üzerine kuruldu. 'Yeşil Tugay' maç sırasında düzinelerce Filistin bayrağı dalgalandırdı ve UEFA'nın Celtic'e vereceği para cezasını beklemey başladı. Cezayı ödemek için de bir kampanya başlatan taraftar grubu, 10 bin euroluk cezayı ödemek için 200 bin eurodan fazla para topladı.

FORMASI CELTIC'DEN VE ROCK GRUBUNDAN ESİNLENİYOR

Elde edilen gelirin büyük kısmı Filistin için Tıbbi Yardım ve Yeşil Tugay'ın halihazırda bağlantıları bulunan Aida mülteci kampındaki Lajee Kültür Merkezi'nde kullanıldı. Böylece, internet sitesinde de belirtildiği üzere, "basit ve mütevazı hedefleri olan 'Aida Celtic' projesi ortaya çıktı. Cantona tarafından tanıtılan yeni forma fabrikadan yeni çıkmış olmasına rağmen şimdiden tükendi. "Palestinadelica" adı verilen formanın tasarımında Filistin bayrağı ve sağ kolda, solisti Bobby Gillepsie'nin tanınmış bir Celtic FC taraftarı olduğu ünlü Glasgow rock grubu Primal Scream'in Screamadelica albümünün (1991) kapağına bir gönderme yer alıyor. Sol kolda ise aynı Celtic formasının ikonik yeşil ve beyaz şeritleri yer alıyor.

Kaynak: Artı Gerçek