Filistin Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre, şu ana dek İsrail’in Gazze’ye saldırılarında 1873’ü çocuk, 1023’ü kadın olmak üzere 4 bin 651 kişi yaşamını yitirdi, 14 bin 245 kişi yaralandı.

Hamas’ın 7 Ekim’deki Aksa Tufanı operasyonuyla başlayan, Filistinli direniş örgütleri ile İsrail güçleri arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Fransız bakanlar için sosyal medya kararı! Kullanmaları yasaklandı Fransız bakanlar için sosyal medya kararı! Kullanmaları yasaklandı

Abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını 17. gününde de sürdüren İsrail,  Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nı bombaladı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, savaş uçakları tarafından fırlatılan füze saldırısının ardından Gazze’nin kuzeydoğusundaki bölgelerden yoğun alev ve duman yükseldi.

Saldırıda, Cibaliye Kampı’ndaki Şüheda ailesine ait ev yerle bir edilirken, çevresindeki evler de yıkıldı.

Hava saldırıları sonucu çok sayıda Filistinli hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralandı. Bombardıman sonucu yıkılan evlerin enkazından henüz çıkartılamamış çok sayıda kişinin sivil savunma ekipleri tarafından oldukça kısıtlı imkanlarla kurtarılması için çalışma yürütülüyor.

Öte yandan, İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin orta kesimlerindeki Şifa Hastanesi ve Kudüs Hastanesi çevresini hedef aldı.

Şifa Hastanesinin, içinde en çok yaralı barındıran tıp merkezi olduğu biliniyor.

Kaynak: Gazete Pencere