Gösteri merkezinde yunus ve fok ölümüne tepki: Yunus parkları derhal kapatılmalı Gösteri merkezinde yunus ve fok ölümüne tepki: Yunus parkları derhal kapatılmalı

Galata Köprüsü'nün depreme karşı güçlendirilmesi ve kullanım ömrünün uzatılması amacıyla 13 Ağustos'ta başlatılan bakım onarım çalışmalarının birinci etabı bitti. Karaköy-Eminönü istikameti, çalışmanın sona ermesinin ardından trafiğe açıldı. Güçlendirmenin ikinci aşamasına dün geçilirken bu kez Eminönü-Karaköy istikameti trafiğe kapatıldı.

20 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

Belediye tarafından bölge esnafına gönderilen çalışma hakkındaki bilgilendirmeleri içeren kısa mesajda, "Galata Köprüsü'nü depreme karşı güçlendirme ve kullanım ömrünü uzatma çalışmasına başlamıştık. Karaköy-Eminönü yönündeki çalışmayı tamamlayarak trafiğe açtık, 2. etap çalışması için Eminönü-Karaköy istikameti bir süre trafiğe kapalı kalacak. Karaköy istikametine gitmek için Ragıp Gümüşpala Caddesi-Unkapanı Kavşağı-Atatürk Köprüsü-Tersane Caddesi güzergahını kullanabilirsiniz" ifadelerini kullanıldı.

Kaynak: Oksijen