Taksi şoförü Samet Kubiloğlu, Beyoğlu'ndan aldığı üç yolcuyu Gaziosmanpaşa'ya götürmek için yola çıktı. Yıldız Tabya Mahallesi'ne geldikleri sırada iddiaya göre, taksideki yolcularla aralarında husumet bulunan şüpheliler taksiye silahla ateş açtıktan sonra olay yerinden uzaklaştı. Saldırıda iki çocuk babası Samet Kubiloğlu öldü.

ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI

Polis ekipleri olayla ilgili yaptıkları çalışmada, saldırıyı 20 yaşındaki Y.Ö., 23 yaşındaki E.A., 18 yaşındaki İ.Ö. ve 17 yaşındaki A.B. isimli şüphelilerin gerçekleştirdiğini belirledi. Şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmada, İ.Ö., üzerinde 1 adet pompalı tüfekle birlikte yakalandı. A.B. ise olay sırasında E.A. ile birlikte kullandığı değerlendirilen 3 adet ruhsatsız silahla yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler A.B. ve E.A., adliyeye sevk edildi. Y.Ö. ve İ.Ö., çıkarıldıkları mahkemece "Kasten öldürme" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fransa, Karabağ zaferini hazmedemedi! Erdoğan ve Türkiye'yi suçladı Fransa, Karabağ zaferini hazmedemedi! Erdoğan ve Türkiye'yi suçladı

Kaynak: DHA