Gelecek Partisi'nde istifa eden Şemdinli ilçe başkanı Nevzat Ekici, Ocak Partisi'nde basın toplantısı düzenledi. Ayrıca Ekici, "Hangi partiye geçeceğimi zaman gösterir" dedi.

Gelecek Partisi Şemdinli İlçe Başkanı Nevzat Ekici, Ocak Partisi'nde düzenlediği basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini açıkladı. Ekici, ''Hangi partiye geçeceğimi zaman gösterir'' dedi.

Ocak Partisi'ne üye olmamasına rağmen Gelecek Partisi'nden istifasını bu partinin genel merkezinde açıklaması soru işaretlerine neden olan Nevzat Ekici'nin basın toplantısında söz alan Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, Ocak Partisi’nin herkesi kucakladığının söyledi.

'OCAK PARTİSİ'NDE GÖREV ALABİLİR'

Ekici’nin istifası hakkında ise Canpolat, şunları söyledi:

“Bugün Nevzat başkanımız sağ olsun, bu çizgide bizim duygu ve düşüncelerimizle beraber hareket etmektedir. Bu anlamda da Gelecek Partisi’nden istifa etmiştir. Artık siyasi hayatı kendisini ilgilendirir. Ocak Partisi’nde görev alabilir. Kendisine uygun görülen bir görev de verilebilir. O kendi tercihidir. Biz Ocak Partisi olarak Türkiye’nin güçlenmesi için elimizden gelen her türlü fedakarlığa hazırız.” (İHA)