AK Parti'de 'sen kimsin?' kavgası: Şamil Tayyar, yine Mehmet Uçum'u hedef aldı

Daha önce '50+1' polemiği üzerinden 'Sorosçu' ithamları yaşayan AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar ve Mehmet Uçum arasında yeni bir kavga mı çıkıyor? Tayyar, katıldığı bir programda "Yeni anayasa da laiklik ve Atatürk üzerine kurulacak" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’a sert tepki göstererek "Nasıl bir şımarıklık?" diye sordu.

Gündem 26.05.2022, 07:26
AK Parti'de 'sen kimsin?' kavgası: Şamil Tayyar, yine Mehmet Uçum'u hedef aldı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, geçtiğimiz hafta TV100'de Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtlamıştı.

Uçum programda, kendisinin dünya görüşünü, "Ben yurtsever sol demokrat bir adamım, Atatürk hepimizin kırmızı çizgisidir, Türkiye benim kırmızı çizgimdir, Cumhuriyetin birikimleri benim vazgeçilmezimdir. Yeni anayasa çalışması bu birikim üzerine kurulacak. Cumhuriyet, laiklik, Atatürk üzerine kurulacak" sözleriyle tanımlamıştı.

TAYYAR'DAN YİNE TEPKİ

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Şamil Tayyar, Uçum'un "Ben solcu bir adamım. Atatürk benim kırmızı çizgimdir. Yeni anayasa da laiklik ve Atatürk üzerine kurulacak" sözlerinin yer aldığı paylaşımı alıntılayarak Uçum'a çok sert tepki gösterdi.

'BİR LİDER VAR'

Tayyar, "AK Parti’nin bir lideri var. Karar organı MKYK var. Bir parlamento var. AKP’nin parlamentoda bir grubu var. Sanki hepsinin üzerinde, tek karar vericiymiş gibi hüküm cümlesi kuruyor. Bu nasıl bir özgüven? Nasıl bir şımarıklık?" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
23
açık