AK Parti Sözcüsü Çelik: Kılıçdaroğlu aday olacaksa, söylediği şey tutarlı davranış olur

Kılıçdaroğlu ile ilgili AK Parti''den flaş yorum AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu''nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili, "Kılıçdaroğlu, eğer aday olacaksa, söylediği şey tutarlı davranış olur. Sayın Cumhurbaşkanımız açısından karşısında kimin aday olacağının bir önemi yok" dedi.

Gündem 08.12.2020, 19:14 08.12.2020, 19:14
AK Parti Sözcüsü Çelik: Kılıçdaroğlu aday olacaksa, söylediği şey tutarlı davranış olur

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK ve MKYK sonrasında açıklamalarda bulundu. 

Çelik'in konuşmasından satır başları şöyle: 

* Maalesef vaka sayılarında yükseliş var. Bütün tedbirler açıklanmasına rağmen maske mesafe temizlik konusunda zaaflar ortaya çıkıyor. Bu da mücadeleyi zayıf kılıyor. Dünyaya örnek olacak bir mücadele veriyorlar. Sağlık çalışanlarımız, insan sevgisinin ve vatan severliğin tanımını yeniden yazıyorlar.

CUMHURBAŞKANI AZERBAYCAN'A GİDECEK

* Siyasi gündemi yakından takip ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız çarşamba günü Azerbaycan'a ziyaret gerçekleştirecekler. 9-10 Aralık'ta Bakü'yü ziyareti Azerbaycan Türk'ü kardeşlerimizle buluşmamız son derece önemlidir.

* Fransa duruyor, Karabağ'ın bağımsızlığını tanıyor. Yukarı Karabağ Cumhuriyetini tanımak demek oradaki işgale onay vermek demektir. BM kararlarına da aykırı bir durumdur. Fransa gibi ülkeler rehin politikası izliyor. Fransa'nın aldığı karar sembolik gibi bir karar olsa da provakatif bir karardır. Zaman zaman yapılan görüşmelerde görüyorsunuz ki Macron'un tek bir hedefi var. Türkiye'ye karşı kışkırtıyor, birlikte hareket etmek istiyor. Tek bir temeli var Türkiye'ye karşı blok oluşturmak. Suriye ve Doğu Akdeniz'de bunu yapıyor.

"FAŞİSTLER YÖNETİMİ ELE GEÇİRECEKTİ"

* Türkiye olmadan AB'nin güveni olmaz, sadece mülteci meselesinde bile Türkiye bu kadar mülteciyi misafir ederek, Avrupa demokrasisini kurtarmıştır. Türkiye tabi ki bunu mazlum mültecileri kurtarmak için yapıyor. Mülteci meselesi çıktıktan sonra faşist partiler 2. parti haline geldiler. Eğer Türkiye bu insanı vicdani ölümden kaçan mazlumlara kol açmasaydı aynı kavimler göçü gibi Avrupa'nın jeopolitik haritasının altüst olduğu bir durumla karşılaşacaktır. Hatta bugün liderlerin çoğu başta olamayacaktı. Faşistler yönetimi ele geçirecekti.

KILIÇDAROĞLU YORUMU

* Kılıçdaroğlu, eğer aday olacaksa, söylediği şey tutarlı davranış olur. İthal aday arayışına girecekse Kılıçdaroğlu'nun iddiasızlığının altının çizilmesi anlamına gelir. Sayın Cumhurbaşkanımız açısından karşısında kimin aday olacağının bir önemi yok.

* Kılıçdaroğlu'nun telefonlarının dinlendiği iddiası İçişleri Bakanımız tarafından güçlü bir şekilde çürütüldü. Elinde bilgi belge delil varsa savcılara versin, ortaya çıksın bunları açıklasın. Bakanımızın verdiği cevaptan sonra söyleyecekleri bir şey olmadığı halde hala iddiaya devam ediyorlar.

Yorumlar (0)
16
açık