AK Partili vekil İsmet Uçma son yolculuğuna uğurlandı

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Marmara İlahiyat Camisi’nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra bir çok sayıda siyasi katıldı.

Gündem 12.10.2021, 16:17
AK Partili vekil İsmet Uçma son yolculuğuna uğurlandı

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Marmara İlahiyat Camisi’nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun dışında çok sayıda siyasi katıldı.

İstanbul'da bir süredir tedavi gördüğü hastanede 66 yaşında hayatını kaybeden 4 dönemdir AKP'de milletvekilliği yapan İsmet Uçma için Üsküdar'da bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde tören düzenlendi.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı katıldı. 

'40 YILI MÜTECAVİZ BİR KARDEŞLİĞİMİZ VAR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazının ardından Uçman’ın naaşı başında yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

"Şu anda musallada bulanan ve Rabbimize uğurlayacağımız İsmet Uçma kardeşim, Uçma ailesi olarak Kemal kardeşimle yaklaşık 40 yılı mütecaviz bir kardeşliğimiz var. İsmet ile hakeza ona yakın bir kardeşliğimiz var. Dava ve yol arkadaşlığımızda hakikaten hiç mi hiç sapma yapmamış, hep el ele, omuz omuza, gönül gönüle bu yolda yürüdük.

Gerçek manada yol ve dava arkadaşımız oldu ve bu yol, dava arkadaşlığımızda Rabbim bizleri aynı şekilde inşallah sevgili Habibinin Liva-ül hamd ismiyle müsemma, sancağı altında da haşru cem eylesin. Her nefis ölümü tadacaktır. Bu bakımdan İsmet kardeşimizi de bu ilahi emre itibaren şu anda hak yolculuğuna uğurluyoruz. Tüm ailesine sabırlar diliyorum. Camiamıza sabırlar diliyorum. Rabbim yar, yardımcımız olsun. İnşallah bizler de birlikte haşru cem oluruz."

Uçma'nın cenazesi, buradaki törenin ardından götürüldüğü Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu