Ardahan esnafı zor durumda: Tek tek kepenk kapatıyor

Ardahan esnafı zor durumda: Tek tek kepenk kapatıyor Ağır kış şartları, ekonomik çöküntü ve üzerine pandemi gelince müşteri ve satışlarda tarihi dip seviyelere gören Ardahan esnafı, bir bir kepenk kapatmaya başladı.

Gündem 19.12.2020, 14:31 19.12.2020, 14:31
Ardahan esnafı zor durumda: Tek tek kepenk kapatıyor

ARDAHAN'DA SEKTÖRLER İŞ YAPAMAZ HALE GELDİ

Büyük hacimli dükkanların hepsi boş. Ardahan'ın en işlek caddelerinden birisi olan Kongre Caddesi'nin nerede işe yarısı boş. İş yerleri kapandı. Düne kadar hava parası ile dükkana alınırken şimdi kiralar düşmesine rağmen iş yeri alacak hevesli insan kalmadı. Ortam bu şekilde devam ederse esnaf kalmayacak. 

ARDAHAN AVM'DE DOLU DÜKKAN YOK

Ardahan için büyük umutlar ile yapılan AVM'de ise sadece bir iki dükkan açık, onların da yakında kapanacağı ileri sürüldü. Ardahan’da yaşanan bu durumun yakın zamanda sürdürülebilir bir noktaya gittiği ve gidişatın çok kötü sonuçlar doğuracağı apaçık ortada. 

MİLLETVEKİLİ ATALAY'A ÇAĞRI

Ardahan esnafı, milletvekili Orhan Atalay’a seslenerek pandemide yaşanan zorluklar nedeniyle Ardahan’da birçok esnafın kepenk kapattığını, durumun böyle devam etmesi halinde de birçok iş yerinin daha kapanacağını belirtti.

Yorumlar (0)
23
açık