Bahçeli'den Babacan'a: İlk 4 maddeyi tartışacak babayiğit henüz doğmadı

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde bir programda 'yeni anayasa' tartışmaları üzerine yaptığı "İlk 4 madde tartışılabilir" sözleri nedeniyle DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a sert sözlerle yüklendi. Bahçeli, "İlk 4 maddeyi tartışacak babayiğit henüz doğmadı. Tartışmaya hazırlanan buna meyleden Babacan'ı da uyarıyorum" diye konuştu.

Gündem 16.02.2021, 11:47 16.02.2021, 12:00
Bahçeli'den Babacan'a: İlk 4 maddeyi tartışacak babayiğit henüz doğmadı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli 'yeni anayasa' ile ilgili ilk 4 madde üzerinden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a sert tepki gösterdi.

Bahçeli'nin konuşmasından ilgili bölüm şu şekilde:

"* Kimin devası olduğu, kimlere deva olacağı az çok belli olan ipotekli bir partinin başkanı, anayasanın ilk 4 maddesinin tartışılabileceğini söylemiştir.

* Anayasanın ilk 4 maddesini tartışmaya hazır olan şahsa cevabım sen git önce kendini tartışmayı dene. Sicilini ve siyasi dönekliğini tartışmayı iste.

* Anayasanın ilk 4 maddesi Türkiye Cumhuriyeti'nin hukuki kimliği, kuruluşunun ve kurtuluşunun simgesidir. Bu kimliği tahrip etmeyi hayal edenler veya aklından geçirenler ya HDP'ye kapağı atsınlar, ya PKK'nın dağ kadrosuna katılsınlar ya da Pensilvanya'da soluğu alsınlar.

* İlk 4 maddeyi tartışacak babayiğit henüz doğmadı. Tartışmaya hazırlanan buna meyleden Babacan'ı da uyarıyorum, böyle giderse tarihin ve milletin hışmından asla kurtulamaz."

Yorumlar (0)
19
açık