Bakan Çavuşoğlu''ndan Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili flaş açıklama

Bakan Çavuşoğlu''ndan Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili flaş açıklama Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan''ın İstanbul Başkonsolosluğu''nda öldürülen Cemal Kaşıkçı olayı ile ilgili açıklama yaptı

Gündem 14.11.2018, 20:55 14.11.2018, 21:54
Bakan Çavuşoğlu''ndan Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili flaş açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Kaşıkçı cinayetiyle ilgili uluslararası soruşturmanın şart olduğunu görüyoruz.' ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, "Ege Denizi ile ilgili konuyu Milli Güvenlik Kurulu'na taşıyacağız." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti konusunda "Bulunduğumuz aşamada artık uluslararası soruşturmanın şart olduğunu görüyoruz." dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Dışişleri Bakanlığının 2019 yılı bütçesi hakkındaki görüşmelerde soruları yanıtlayan Çavuşoğlu, Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi konusunda Türkiye'nin şeffaf bir süreç yürüttüğünü ve bütün dünyanın bunu kabul ettiğini söyledi.
 
"Uluslararası toplumla şeffaf bir şekilde bu süreci götürüyoruz." diyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"İlk başlarda 'şimdilik biz Suudi Arabistan ile bir çalışma grubu kurduk, şu anda uluslararası mahkemeye götürmeyi düşünmüyoruz' dedik ama şu bulunduğumuz aşamada da artık uluslararası bir soruşturmanın şart olduğunu görüyoruz. Ne olursa olsun biz bu cinayetin tüm yönleriyle açıklığa kavuşması için ne gerekiyorsa yapacağız. Kapatmaya çalışmak, anlaşmaya çalışmak olmaz."

Kaşıkçı'nın vahşi bir cinayete kurban gittiğini belirten Çavuşoğlu, istihbarat ve emniyet birimlerinin toplanan delilleri görmek isteyenlere gösterdiğini ifade etti.

Çavuşoğlu, "Türkiye herhangi bir blöf yapmıyor. Türkiye'nin elinde ne varsa uluslararası toplumla paylaşmamız lazım." diye konuştu.

Yorumlar (0)
20
açık