Basın İlan Kurumu''ndan Sözcü''ye inceleme

Basın İlan Kurumu''ndan Sözcü''ye inceleme Muhalif yayın kuruluşlarına yönelik cezalar ile gündeme gelen Basın İlan Kurumu, Sözcü''nün bugünkü manşeti ile "Gerekli işlemler yapılacaktır" açıklamasında bulundu.

Gündem 01.01.2021, 17:27 01.01.2021, 17:27
Basın İlan Kurumu''ndan Sözcü''ye inceleme

Sözcü gazetesi bugünkü nüshasında '2020`nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı' bir haber yayınladı. Haberde Ayasofya`nın camiye döndürülmesi ile ilgili de bir kısım bulunuyordu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazeteye tepki göstererek, "Ben Sözcü okumuyorum, kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın" açıklamasını yaptı. 

Muhalif basına yönelik ilan cezaları kesmesiyle son zamanlarda konuşulan Basın İlan Kurumu, konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada şöyle denildi: 

* Sözcü gazetesinin 1 Ocak 2021 tarihli '2020`nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı' manşetli haberinde, Ayasofya`nın cami hüviyetine geri döndürülmesi felaket olarak yorumlanmıştır. Bu haber toplumun farklı kesimlerinde ciddi tepkiye yol açmış, maşeri vicdanı yaralamıştır. Basın Ahlak Esasları Hakkında 129 sayılı Genel Kurul kararının ilgili hükümlerine göre gazetenin bu haberi resen ele alınıp, gerekli işlemler yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz. 

Yorumlar (0)
17
açık