Bir eylem kararı da Yemeksepeti işçilerinden!

Uzun yıllardır sendikal mücadele veren Yemeksepeti işçileri, maaş zammına karşı salı günü genel merkez önünde bir basın açıklaması gerçekleştireceklerini duyurdu. 

Gündem 31.01.2022, 09:25 31.01.2022, 10:58
Bir eylem kararı da Yemeksepeti işçilerinden!

Kurye ve kargo sektörü çalışanların zam mücadelesi devam ediyor. 

Cumhuriyet'in haberine göre, son olarak Yemeksepeti İşçi Komitesi Sözcüsü Kaan Gündeş, açıklanacak zam oranının düşük olduğunu belirtti. 2 Şubat günü açıklanacak olan zam oranına dair şirket içinden gelen duyumların asgari ücret seviyesi olduğunu söyleyen Yemeksepeti İşçi Komitesi Sözcüsü Kaan Gündeş, "Biz yıllardır sendikalı olmak için mücadele ediyoruz. Şirket şu an sendikanın haklarını geri almak için dava açtı. Biz hem açıklanacak zamlı ücretlerin en az net 5 bin 500 TL artı yan haklar olması için hem de sendikaya açılan davanın geri çekilmesi için bir basın açıklaması yapacağız" ifadelerini kullandı.

'SENDİKAL ÖRGÜTLÜLÜĞÜ ENGELLEMEK İÇİN HER YOL DENENİYOR'

Yemeksepeti'nde sendikalaşmanın önüne geçmek için kurye ve depo işçilerinin ofis “büro elemanı” meslek koluna kaydırıldığını söyleyen Gündeş sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Sendikal örgütlülüğü engellemek için her yol deneniyor. Bir an önce meslek kolu tanımlarının düzeltilmesini ve arkadaşlarımızın tekrar taşımacılık meslek koluna alınmasını istiyoruz.”

Yorumlar (0)
19
açık