Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine polis baskını

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine polis baskını Ak Partili Melih Bulu''nun Boğaziçi Üniversitesi''ne rektör olarak atanmasını protesto eden öğrencilerin evlerine bu sabah polis baskını düzenlendi. Çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

Gündem 05.01.2021, 10:25 05.01.2021, 10:25
Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine polis baskını

AK Partili Melih Bulu'nun Cumhurbaşkanlığı kararıyla Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanması nedeniyle öğrenciler dün üniversite önünde eylem yaptı. 

Barikat kuran polisin kelepçeyle üniversitenin bahçe kapısını kilitlemesinin ardından, öğrencilerden bazıları da gözaltına alınıp serbest bırakıldı.

Hükümet ve AK Parti'den öğrenci eylemine yönelik suçlayıcı açıklamalar gelirken, bu sabah saatlerinde öğrenci evlerine polis baskınları yapıldığı belirtildi. 

Öğrenci Kolektifleri sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

28 GÖZALTI KARARI

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre ise 13 ilçede yapılan operasyonlarda 28 kişi hakkında 'polise mukavemetten' gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi.

13 ilçede 24 adrese düzenlenen baskınların, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Ana Giriş Kapısı önünde “Üniversitemize kayyum rektör istemiyoruz” eylemi sebebiyle yapıldığı belirtildi.

Şimdiye kadar gözaltına alınanların sayısı ise 16...

Yorumlar (0)
24
az bulutlu