Büyükçekmece'de sokaklar göle döndü

İstanbul'da dün ve bugün etkisini arttırarak devam eden sağanak yağış, Büyükçekmece'de rögarın taşmasına neden oldu. Yağış nedeniyle iki sokak göle dönerken, iki bodrum katını da su bastı.

Gündem 03.02.2022, 16:40
Büyükçekmece'de sokaklar göle döndü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından İstanbul, yağışlı havanın etkisi altına girdi.

SOKAK, ARAÇ VE YAYA GEÇİŞLERİNE KAPATILDI

Mahallede bulunan 2 sokak adeta göle döndü. Sokakta bulunan bir işyeri ve 4 katlı apartmanın bodrumunu su bastı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve İSKİ ekipleri geldi. Sokak, araç ve yaya geçişlerine kapatılırken ekiplerin, su tahliye işlemleri devam ediyor.

'50 BİN LİRALIK MAL TELEF OLDU'

Depo olarak kullandığı bodrum katında su baskını nedeniyle 50 bin liralık malı zarar gören Halil Ocak isimli vatandaş, "Dün gece 03.00'te rögarlardan su fışkırmaya başladı. Ben de sahura kalkmıştım. İSKİ'yi aradım. 'Notumuza aldık' diye mesaj geldi sadece. Ekipler geleli yarım saat oldu. Benim zararım var. Bodrum katında kumaşlarım vardı. Ben orayı depo olarak kullanıyorum. 50 bin liraya yakın mal telef oldu" ifadelerini kullandı.

'HER TARAF SULAR ALTINDA KALDI'

Su basan sokakta işyeri olan Yaşar Çelik isimli vatandaş ise, "Sabah kalktık geldik, su yığılmış. Görevlilerin gelmesini bekledik. Allah'tan itfaiye geldi. Her tarafı su bastı. Yapacak bir şey yok. Bodrumu, her tarafı su bastı. Her taraf sular altında kaldı" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
23
açık