CHP'ye geçen Cihangir İslam'dan ilk açıklama

Geçtiğimiz yıl Saadet Partisi'nden ayrıldıktan sonra dün CHP'ye katılan İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, sosyal medya hesabından hayırlı olsun dileklerinde bulunurken Kılıçdaroğlu, CHP yönetimi ve kendisini destekleyenlere teşekkür etti.

Gündem 10.03.2021, 07:10 10.03.2021, 10:28
CHP'ye geçen Cihangir İslam'dan ilk açıklama

Son Genel Seçimler'de Saadet Partisi kontenjanından CHP listesine girip İstanbul Milletvekili seçilen ve Mart 2020'de de Saadet Partisinden istifa eden Cihangir İslam, CHP'ye katıldı. İslam'a rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu takarken İslam ilk açıklamasını yaptı.

CHP'ye katılması ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan İslam, şu ifadeleri kullandı:

"Siyasi hayatıma "Adalet Yürüyüşü"nde birbirimizi yakından tanıma fırsatı bulduğumuz ve kaynaştığımız Sayın @kilicdarogluk ve @herkesicinCHP ile devam etme kararı verdim. Gösterdikleri samimiyete ve teşvike teşekkür ediyor; Ülkemiz, CHP ve kendim için hayırlı olmasını diliyorum.

Saadet Partisi ve Hasparti Kurucularındanım. 2018 seçimlerinde CHP listesindeki Saadet kontenjanından İstanbul Milletvekili seçildim. Görevime bir yıldır bağımsız olarak devam ediyordum. Bugüne dek elimden geleni yapabilme gayreti içinde oldum; İnşallah böyle devam edeceğim.

Kararımı destekleyenlere teşekkür ediyorum. Eleştiri benim için çok değerlidir ve kıymetini bileni daha iyiye taşır. İster içeriden ister dışarıdan, bütün eleştirenlere içtenlikle teşekkürlerimi sunuyor; esirgememelerini diliyorum. Saldırılara ve saygısızlıklara bir sözüm yok.

Türkiyemizin acil ihtiyacı olan şey normalleşmedir. Problemlerimizin çözümü için öncelikle özgürce, gönüllü olarak birarada yaşayabildiğimiz, adil bir toplum haline gelmeliyiz. Bunun için birbirimizi tanımaya, müzakere etmeye ve karşılıklı saygıya ihtiyacımız var. Gerisi kolay!"

Yorumlar (0)
28
açık