Cumhur İttifakı genişliyor: Taze kan...

Ocakta gerçekleştirilen 13 farkı ankette de oy kaybı yaşadığı gözlenen Cumhur İttifakı'na yani bir partinin katılacağı öne sürüldü. 

Gündem 08.02.2022, 20:00
Cumhur İttifakı genişliyor: Taze kan...

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu Konya merkezli yayın BBN Türk Tv’de katıldığı 'Cafe Pazar' programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Son anket sonuçlarında dibi gören Cumhur İttifakına yeni partilerin katılacağı iddialarını AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu doğruladı. 


AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu

'CUMHUR İTTİFAKI DA GENİŞLEYECEK'

Cumhur İttifakı’nın genişleyeceği iddialarına yanıt veren Metin Gündoğdu, "Bir şey hayata geçmeden bunun bilgisini bizim vermemiz doğru olmaz ama Cumhur İttifakı da genişleyecek. Genişlemesi için de bir çalışma var. Bu çalışmalar da önümüzdeki günlerde ortaya yavaş yavaş çıkar. Ama en önemli ittifakı biz milletle oluşturmalıyız.

'BAŞKA SİYASİ PARTİLER CUMHUR İTTİFAKI İLE HAREKET EDEBİLİR'

Yeni katılımdan ziyade ben milletle olan bağımızın daha da güçlendirmemiz gerektiğine düşünüyorum. Dilimizi daha güzel bir dil haline getirmemiz gerektiğini düşünüyorum. İttifakta başka siyasi partiler Cumhur İttifakı ile birlikte hareket edebilir. Ama ondan ziyade ben 84 milyon insanımızı kucaklayacak bir dille hareket etmemiz gerektiğini düşünenlerdenim" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
23
açık