Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'enflasyon' açıklaması: Tarih verdi...

Suudi Arabistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek enflasyonun düşeceği tarihi açıkladı.

Gündem 01.05.2022, 07:10
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'enflasyon' açıklaması: Tarih verdi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ERDOĞAN'DAN YOL HARİTASINA İLİŞKİN ÇARPICI AÇIKLAMA

Ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yöneltilen "Türkiye'nin enflasyonla mücadelesindeki yol haritasında nerede olduğumuzu değerlendiriyorsunuz? Sizce tepe nokta görüldü mü acaba?" sorusuna da yanıt verdi.

"VATANDAŞLARIMIZIN YAŞADIĞI SIKINTILARIN FARKINDAYIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Enflasyon, şu an sadece bizde değil küresel ekonomideki bozulmaların etkisiyle gelişmiş ülkeler başta olmak üzere her yerde bir mesele. Bugün Amerika'ya da Avrupa'ya da baktığınızda enflasyonda en yüksek seviyeler görülüyor. Bir de tabii dönemsel etkiler söz konusu. Elbette bu sorunun bizim vatandaşlarımız açısından oluşturduğu sıkıntıların farkındayız ve bunların giderilmesi için ne gerekiyorsa onu yapmanın gayreti içindeyiz.

"HEDEFİMİZ ENFLASYONU AŞAĞIYA ÇEKMEKTİR"

Bütün gelişmeleri yakından takip ediyoruz, gerekli tedbirleri alıyoruz. Halkımız müsterih olsun, bu meselenin üstesinden geleceğiz. Hedefimiz enflasyonu aşağıya çekmektir. Attığımız, atacağımız adımlarla inşallah mayıstan sonra gerilemeye de başlayacaktır. Bunun yıl sonuna doğru daha olumlu istikamette neticeleneceğini söyleyebilirim" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
22
açık