Elektrik kesintisiyle çalkalanan Isparta'da flaş gelişme! Vali 'geçici' olarak görevden alındı

Son günlerde yaşanan elektrik kesintileri ve bir vatandaşın donarak öldüğü iddialarıyla gündem olan Isparta'da dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Covid 19'a yakalanan Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu görevden alındı. Seymenoğlu'nun yerine geçici olarak Merkez Valisi Osman Kaymak görevlendirildi.

Gündem 07.02.2022, 12:25 07.02.2022, 13:49
Elektrik kesintisiyle çalkalanan Isparta'da flaş gelişme! Vali 'geçici' olarak görevden alındı

Isparta'da yaşanan elektrik kesintisi Isparta halkının sosyal medyada 'mum ışığındaki fotoğrafları' gündem oldu. Şehirde krize dönüşen kesinti ile ilgili Valilik enerji nakil hatlarında meydana gelen yıkılmalar ve hat kopmalarından dolayı il genelinde bazı köy ve mahallelere henüz yeterli ve düzenli elektrik enerjisi verilemediği bilgisini verdi. İçişleri Bakanlığı tarafından Vali Ömer Seymenoğlu, geçici olarak görevden alındı. Seymenoğlu'nun yerine Ankara’dan Merkez Valisi Osman Kaymak atandı.İçişleri Bakanlığı, koronavirüse yakalanan Vali Seymenoğlu'nun bir süre görev yapamayacağından dolayı yerine Merkez Valisi Osman Kaymak'ın görevlendirildiğini açıkladı.

ÖLEN VATANDAŞ İÇİN 'SOBASI KURULUYDU' DEDİ

Günlerdir elektrik verilmeyen Isparta'da bir vatandaşın hayatını kaybetmesi kesintiden kaynaklandığı düşünülürken Valilik vatandaşın ölüm nedeninin evinde elektrik akımının faal olduğu ve kurulu sobasını kullanmadığını ifade etti. 

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu