Erdoğan 'Fiyatlar uygun' dedi, alışveriş tutarı ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu Tarım Kredi Kooperatif marketine gidip alışveriş yaptı. Erdoğan'ın alışveriş tutarı ortaya çıktı.

Gündem 05.10.2021, 10:16 05.10.2021, 10:22
Erdoğan 'Fiyatlar uygun' dedi, alışveriş tutarı ortaya çıktı

Erdoğan'a, eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve torunu Canan Aybüke de eşlik etmişti.

Markette yaklaşık yarım saat kalan Erdoğan, kurutulmuş meyveler, mantı, gevrek, kuruyemiş, şalgam ve meyve suları, çikolata, bisküvi, kurabiye, gofret ve cips alan Erdoğan'ın alışverişinin toplam tutarı da ortaya çıktı.

Sözcü'de yer alan habere göre, Erdoğan'ın marketteki alışverişi için ne kadar ödediğini yazdı.

'1002 LİRA TUTARINDA ALIŞVERİŞ'

Erdoğan ailesinin kasadayken çekilen görüntülerinden, 1002 lira 47 kuruş ödeme yaptığı görüldü. 

Habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ödemeyi cüzdanından çıkardığı nakit para ile yaptı. Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazasının kasiyeri Erdoğan'a 7.5 lira para üstü verdi.

© Fotoğraf / Erdoğan alışveriş yaptı

Market çıkışında açıklama yapan Erdoğan, “Tarım Kredi Kooperatiflerimizin gördüğünüz gibi buradaki market gerçekten çeşitli ürünler, kalite, fiyatlar noktasında gayet uygun. Gerçekten vatandaşlarımızın kesesine uygun fiyatların uygulandığı bir yer” demişti.

Tarım Kredi Kooperatifleri'ne bu marketlerin çoğaltılması talimatının verildiğini söyleyen Erdoğan, “Tabii süratle 500 metrekareden olmak üzere, Türkiye genelinde ilk etapta 1000 kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Böylece vatandaşlarımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın ve piyasayı balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız” ifadelerini kullanmıştı. 

Yorumlar (0)
15
açık