Erdoğan, Putin'den rövanşı aldı! Kremlin Sarayı'ndaki olay akıllara geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile olan görüşme öncesinde kameraların karşısına geç geldi.  Erdoğan'ın bu hareketi akıllara 2020 yılındaki Kremlin Sarayı olayını getirdi. Putin, yaklaşık bir dakika boyunca Erdoğan'ı yalnız başına bekledi.

Gündem 20.07.2022, 07:31 20.07.2022, 07:34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşme öncesinde ortaya ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Basın mensupları önünde el sıkışmak ve poz vermek için hazırlanan yere gelen Vladimir Putin, karşısında Erdoğan’ı göremedi. Putin, uzun bir süre ayakta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelmesini bekledi. Erdoğan’ın uzaktan kendisine doğru yaklaştığını gören Putin “Nerede kaldın” edasıyla elleri ile sitem etti. İki lider daha sonra el sıkışarak kameralara poz verdi.

KILLARA KREMLİN GELDİ

Erdoğan’ın bu hareketi akıllara 2020 yılında Vladimir Putin’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve heyetini Kremlin Sarayı’nda yaklaşık iki dakika beklettiği zamanı getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 yılında Rus lider Putin ile görüşmek için Kremlin Sarayı’na gitmiş fakat beraberindekiler ile görüşme salonu kapısında 2 dakika bekletilmişti. Bir Rusya devlet kanalı ise o anları televizyonda yayınlayarak Erdoğan'ın ne kadar beklediğini gösteren bir sayaç tutmuştu. O görüntüler sosyal medyada tartışma konusu olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beraberinde Mevlüt Çavuşoğlu, Hulusi Akar ve Berat Albayrak da ayakta beklerken görülmüştü.

Erdoğan’ın Putin karşısında yaptığı hareketin, 2 yıl önce Putin’in kendisini bekletmesine karşılık olarak yaptığı düşünülüyor.

Yorumlar (0)
23
açık