Erol Mütercimler: Soylu, Bahçeli'ye darbe yaptı

Abdulhamit Gül'ün yerine Bekir Bozdağ'ın atanması Bahçeli ile yaşanan 'Andımız' polemiğini yeniden gündeme geldi. Yazar Erol Mütercimler, Bekir Bozdağ'ın göreve gelmesin İçişleri Bakanı Soylu'nun istediğini "Süleyman Soylu'dan MHP ve Bahçeli'ye darbe" sözleriyle aktardı. 

Gündem 31.01.2022, 10:10
Erol Mütercimler: Soylu, Bahçeli'ye darbe yaptı

Erol Mütercimler sosyal medya kanalından yayınladığı videosunda dikkat çeken bir iddiada bulundu. Mütercimler, MHP ve Bahçeli'nin desteklediği Süleyman Soylu'nun Bekir Bozdağ'ı Adalet Bakanı yaptırdığını belirtti.

Soylu'nun uygulamaları ciddi biçimde herkesi rahatsız ediyor, muhalefeti de iktidarı da. Soylu'dan memnun olan Tayyip Bey'in kendisi ve MHP olduğunu belirten Mütercimler, "Yargıda 'İstanbul Grubu' diye bilinen cemaatçi bir yapı, kendi başına hareket ediyor diye sürekli bir kuşku her zaman için konuşuluyor idi" diyerek şöyle devam etti:

"Şimdi Abdülhamit Gül Bey'in istifasıyla bu grup daha rahat edebilecek. Az evvel ifade edebileceğim bir kuş ismiyle adlandırılan bir grubun da çok ciddi bir aktör olarak yer alacağını göreceğiz. Uzun sözün kısası rahat hareket edecekler"

Öte yandan Süleyman Soylu'nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sert sözlerle eleştirdiği Bekir Bozdağ'ı Adalet Bakanı yaptırması iddiaları Cumhur İttifakı'nda çatlak olarak yorumlandı. Bahçeli, Süleyman Soylu ile ilgili yapılan tüm eleştirilere sert bir şekilde cevap vererek Soylu'yu desteklediğini açık açık ilan etmişti.

Yorumlar (0)
23
açık