FOX TV yeni yayın dönemine başlıyor

FOX TV, yeni yayın dönemine FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk önderliğinde usta ve tarafsız kadrosuyla 29 Ağustos'ta başlıyor.  

Gündem 18.08.2022, 13:16

FOX Haber yeni yayın hayatına 29 Ağustos'ta başlıyor.

GERÇEĞİN PEŞİNDE

FOK Haber, yayın politikası, tüm özgüveni ve çalışalarıyla Doğan Şentürk liderliğinde gerçek haberin peşinde yeni döneme giriş yapıyor.

SICAK ANLARIN TANIĞI

Haber peşinde olayı ilk ağızdan aktarmaya özen gösteren FOX Haber, olauarın birebir canlı tanığı olarak ortak neşe ve hüzün ile ilk kez duyurmaya özen gösteriyor. 

DOĞAN ŞENTÜRK KİNDİR?

Gazeteci yazar, yönetici. 23 Nisan 1968’de Ardahan’da doğdu. İlkokulu Ardahan da 23 Şubat İlkokulunda, liseyi İstanbul Atatürk Erkek Lisesinde okudu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Balkanlar Ortadoğu ve Asya Gelişmeleri kürsüsünde Yüksek Lisans yaptı.

Gazeteciliğe 1987 Sabah gazetesinde başladı ardından Türkiye’nin ilk özel Televizyonu Star, Kanal D, TGRT de Muhabir, editör ve yönetici olarak çalıştı. Meslekte 30 yılını dolduran Doğan Şentürk son 11 yıldır Fox Televizyonu’nun Haber ve Spordan sorumlu, Genel Yayın Yönetmeni ve FOX Network Group’da kıdemli başkan yardımcısı olarak çalışmaktadır. Aydan Varol Şentürk ile evli; Ege, Deniz ve Cemre adında 3 çocuğu bulunmaktadır.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi Yüksek Kurulu, TSYD üyesi olan Şentürk, Fenerbahçe Spor Kulübü kongre delegesi ve 1907 Derneği üyesidir.

Şentürk’ün 2004 yılında Alfa yayınlarından çıkan “Ortadoğu’da Arap Birliği Rüyası” adlı yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır.

Başlıca ödülleri:

Türk Gazeteciler Derneği- En İyi Haber Programı Ödülü 1996 Türk Gazeteciler Derneği- En İyi Haber Programı Ödülü 1993 Yunan Televizyonu Alpha- Onur Ödülü

Yorumlar (0)
23
açık