Göz göre göre! CHP''li vekil doğalgaz konusunda uyarmıştı: Bugün patlama yaşandı

Göz göre göre katliam! Vekil dün uyarmıştı, bugün vahim olay gerçekleşti Uşak''ta kentin birçok noktasında meydana gelen doğalgaz patlamasında 5 vatandaş yaralandı. Öte yandan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, dün konuyla ilgili uyarıda bulunmuş ve yetkililere seslenmişti.

Gündem 14.12.2020, 15:52 14.12.2020, 15:52
Göz göre göre! CHP''li vekil doğalgaz konusunda uyarmıştı: Bugün patlama yaşandı

CHP Uşak Milletvekili Yalım, kırılan boru hatlarının tamirinin bitmek üzere olduğunu ve gaz verildikten sonra re-aktivasyon yapılması gerekliliğini hatırlattıktan bir gün sonra kentin birçok noktasında doğalgaz patlamaları meydana geldi.

Şehirde yaşanan kesintilerin üzerinden gün boyunca gaz kesintisi yapılmıştı. 

CHP Uşak Mv. Özkan Yalım

VEKİL YALIM ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

TBMM Bütçe görüşmeleri sırasında söz alan Yalım ise bu kesintilerden sonra gaz verilmesinin sorunlara yol açabileceğine değinerek “Önemli bir konu olduğu için özellikle söz talep ettim. İlk önce, Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın bu konuyla alakalı bir desteğine ihtiyacımız var. Birkaç doğal gaz müdürümüzden gün içinde ana borunun tamir edileceğinin bilgisini aldım ancak ana boru tamir edildikten sonra bütün abonelerin evlerine tek tek girilmesi gerekiyor. Çünkü her saat kendini güvenliğe alıyor. Bu güvenliğin kaldırılması adına bütün bu uzman kişilerin Uşak'taki tüm abonelerin evlerine girmesi gerekiyor. Bu günler sürebileceğinden dolayı, Sayın Enerji Bakanımla görüşüp çevre illerdeki bu konuyla ilgili uzman olan kişilerin bir an önce Uşak'a gelip tüm abonelerimizin güvenlik sistemlerinin açılıp bir an önce vatandaşlarımızın ısınma eylemine tekrar geçebilmesi için, evlerinin ısıtılabilmesi için sizden ve de özellikle de Sayın Enerji Bakanımdan bu konuyla ilgili acil destek bekliyorum” şeklinde konuşmuştu.

KADEMELİ OLARAK VERİLDİ

Dün geceden itibaren de gaz kademeli olarak verilmeye başlandı. Bugün şehrin bazı noktalarındaki evlerde doğalgaz kaynaklı 3 ayrı patlama meydana geldi.

Atatürk Mahallesi’nde İkinci Şeker Sokak ve Altıncı Yunus Emre Sokak’taki iki binada doğal gaz kaynaklı patlama sonrası olay yerlerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

İkinci Şeker Sokak’ta bulunan binadaki patlamada yaralanan 2 kişi ile Altıncı Yunus Emre Sokak’taki binada meydana gelen patlamada yaralanan 3 kişi, çevredeki hastanelere kaldırıldı. Patlamalar nedeniyle binalarda hasar oluştu.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu