Gülşen'in ev hapsi cezası kaldırıldı

Konserinde imam hatip liselilere yönelik sözlerinden dolayı "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlamasıyla tutuklandıktan sonra "konutu terk etmeme" şartıyla tahliye edilen şarkıcı Gülşen'in ev hapsi kararı kaldırıldı.

Gündem 12.09.2022, 11:56 12.09.2022, 12:18
Gülşen'in ev hapsi cezası kaldırıldı

Dört ay önce verdiği konserde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” iddiasıyla soruşturma başlatılan şarkıcı Gülşen, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne götürülen Gülşen’in tutukluluğuna avukatı Emek Emre itiraz etmiş talebi değerlendiren mahkeme konutu terk etmemek şartıyla ünlü popçu için tahliye kararı verilmişti.

Avukatı Emek Emre tarafından ev hapsi kararına yapılan ilk itirazı reddedilen popçu Gülşen’in yaptığı ikinci itiraz Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Mahkeme Gülşen’in ev hapsi kararı kaldırıldı.

NE OLMUŞTU?

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” iddiasıyla tutuklanan şarkıcı Gülşen hakkında geçtiğimiz gün tahliye kararı verilmiş, kaçma ve delilleri karartma şüphesi olmadığı özellikle belirtilmişti.

Gülşen, mahkemedeki ifadede şunları söylemişti:

“Üzerime atılı suçu ve haklarımı anladım. Ben bu konuda emniyette ve savcılıkta ifade vermiştim. Orada vermiş olduğum ifadelerimi tekrar ederim. Bana ihtiyacı olan bir çocuğum var. Ben suç işlemedim. Bana ihtiyaç olunan her an gelebilirim. Tutuksuz yargılanmak istiyorum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum, serbest bırakılmamı talep ediyorum.”

Yorumlar (0)
19
az bulutlu