Hüseyin Çelik'ten 'Cumhur İttifakı' açıklaması: 'Cinnet hali' olarak görüyorum

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yaptığı açıklamada, AK Parti'nin MHP ile iş birliği yapmasını "cinnet hali" olarak değerlendirdi.

Gündem 31.08.2022, 11:35 31.08.2022, 11:44
Hüseyin Çelik'ten 'Cumhur İttifakı' açıklaması:  'Cinnet hali' olarak görüyorum

Serbestiyet'ten Hilal Köylü'ye açıklamalarda bulunan  eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, AK Parti programının çok iyi hazırlanmış bir program olduğunu belirterek "Ben iddia ediyorum: Bugün AKP programı, dünyadaki en demokratik parti programlarından biridir. Bu program harfiyen uygulanırsa hiçbir derdimiz olmaz" dedi.

"Ben AK Parti'nin Milliyetçi Hareket Partisi'yle iş birliği yapmasını bir cinnet hali olarak değerlendiriyorum. Bunun izahı olamaz" diyen Çelik, şöyle devam etti:

AK PARTİ KENDİSİNİ MHP'YE MAHKUM ETMEMELİYDİ

"AK Parti Edirne'den Kars'a kadar bütün bölgelerden, her etnik unsurdan oy alan bir partiyken, AK Parti etnisite üzerinden oy alan bir partiye kendisini mahkum etmemeliydi. Ben bunu defalarca söyledim. Bugün de söylüyorum, yarın da söyleyeceğim.

Ülkemizin güvenliği elbette önemlidir. Ama biz özgürlük ve güvenlik dengesini tüm demokratik ülkelerdeki gibi kurmak zorundayız. MHP ile olan ittifaktan dolayı ciddi bir oy kaybı olduğunu sağır sultan bile biliyor.Türkçülük ve Kürtçülüğü Bir Tuttu
Daha önce MKYK'da ve bulunduğum tüm kurullarda AKP Türkçü siyasetle ortak olursa Kürtleri, Kürtçü siyasetle ortak olursa Türkleri kaybeder dedim. Ben mesela AKP'nin HDP ile de böyle bir adı konmamış koalisyona girmesini cinnet olarak değerlendiririm. Kürtçülük de Türkçülük de AK Parti'nin kuruluş felsefesine aykırıdır. Fakat bugünkü manzara çok farklı." 

Yorumlar (0)
19
açık