İhale yine 'sipariş' yöntemi

Kamuda sık sık rastladığımız 'sipariş usulü' ihalelere bir yenisi daha eklendi. MHP’li Etimesgut Belediyesi’nin ihalesi MHP-MYK üyesi Seçkin Odabaşı’nın şirketine verildi.

Gündem 17.02.2022, 09:09 17.02.2022, 11:24
İhale yine 'sipariş' yöntemi

MHP'li Etimesgut Belediye Başkanlığı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 21 Ocak 2022'de ihaleye çıkarak “Muhtelif Gıda Malzemesi” alacağını açıkladı. İhale doğal afet, salgın hastalık, can ve mal kaybı tehlikesi gibi acil durumlarda kullanılması gereken ancak kamu ihalelerinde ihalenin, istenilen şirkete verilebilmesi amacıyla kullanılan ‘Pazarlık' usulüyle yapıldı.

ANLAŞMA TAM 2 MİLYON DEĞERİNDE

Belediyenin 12 kalem gıda malzemesinden oluşan 5 bin gıda paketi alacağı duyuruldu. İhaleye üç firma geçerli teklif sunarken, 28 Ocak 2022'de MHP MYK Üyesi Seçkin Odabaşı'nın ortaklarından ve tek yetkilisi olduğu Yesa İnşaat Turizm, Grafik, Tasarım, Reklam, Organizasyon şirketi ile 2 milyon 310 bin TL'lik sözleşme imzalandı.

15 GÜN İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEK

Böylece kamudaki ‘Pazarlık' usulü ihalelerden biri daha 'dosta' gitmiş oldu. Satın alınan muhtelif gıda maddesi, sözleşme imzalandıktan sonra 15 gün içerisinde Etimesgut Belediye Başkanlığı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü deposuna teslim edilecek.

Kaynak: Sözcü
Yorumlar (0)
16
açık