İstanbul Havalimanı'nda günlerdir sıkıntılar yaşanıyor

2018’de 'iktidarın gözdesi' ve en çok kamu ihalesi alan şirketler olarak bilinen Cengiz, Mapa, Limak, Kolin, Kalyon Ortak Girişim Grubu tarafından inşa edilen İstanbul Havalimanı'nda, kentin kuzey ve batı kesimini vuran yoğun kar yağışı nedeniyle üç gündür büyük sıkıntılar yaşanıyor.

Gündem 26.01.2022, 12:40 26.01.2022, 12:50
İstanbul Havalimanı'nda günlerdir sıkıntılar yaşanıyor

Havalimanında onlarca uçuş iptal edilirken, aktarmalı uçuşu bulunan turistler ve yurttaşlar havalimanında uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanı'nda 13.00'e kadar geliş ve gidiş olmak üzere toplam 131 sefer planlandığını bildirdi.

SEFERLER KADEMELİ OLARAK NORMALE DÖNMEYE BAŞLADI

Ekşi, Twitter'dan yaptığı açıklamada, İstanbul Havalimanı'ndaki seferlerin kademeli olarak normale dönmeye başladığını belirterek, "Saat 07.00-13.00 arasında (geliş ve gidiş) 131 sefer planlandı. Lütfen havalimanlarına gelmeden seferinizin durumunu web sitemizden kontrol ediniz" ifadelerini kullandı.

Yurttaşların uzun süren bekleyişleri bugün de devam ederken kar küreme çalışmaları devam ediyor.

Havalimanında uçağa biniş için kullanılan körükler henüz devreye alınamazken, yurttaşlar apronda kullanılan Cobus tipi otobüslerle uçaklara götürülüyor.

Yorumlar (0)
23
açık