Kılıçdaroğlu'ndan yeni SADAT çıkışı: Bir dosya geldi...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim güvenliği endişesiyle kapısına dayandığı SADAT'la ilgili kendilerine bir dosyanın ulaştığını açıkladı.

Gündem 24.05.2022, 10:09 24.05.2022, 10:34
Kılıçdaroğlu'ndan yeni SADAT çıkışı: Bir dosya geldi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim güvenliği endişesiyle geçtiğimiz günlerde kapısına gittiği SADAT ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, SADAT binası önünde yaptığı açıklamada "Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan'ın danışmanlığını yapıyordu bunlar" demişti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "SADAT'la alakam yok" çıkışına değinen Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesi Mustafa Balbay'a yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

'ERDOĞAN'IN SADAT'TAN HABERİ YOKSA O DA SUÇ'

"SADAT’ın yaptıklarını göğüsleyemeyeceğini görüyor ve sorumluluğu üzerinden atmak istiyor. Bu tartışmadan kaçmak istiyor. Ancak ortada gerçekler var. Kaçamaz. SADAT gibi bir örgütten haberi yoksa, o da suç! Ben savcıları göreve çağırıyorum. Eğer bu ülkenin cumhuriyet savcısı iseler bir soruşturma başlatsınlar. Olağanüstü askeri eğitim kime, niçin veriliyor? Türkiye’nin bilmediğimiz bir ordusu daha mı var?”

'BİR DOSYA GETİRDİLER'

Ana muhalefet partisi lideri, "SADAT’la ilgili elinizde kamuoyu ile paylaşacağınız bilgi, belge var mı?" şeklindeki soruya “Bugün bir dosya getirdiler" yanıtını verdi.

Balbay, devamını şöyle anlattı:

"İçinde ne olduğunu sorduk. Bir gazetecinin almak isteyeceği en son yanıtı verdi: 'Henüz açmadım'."

Not: Balbay, söz konusu görüşmeyi CHP'nin İstanbul'un Maltepe ilçesinde düzenlediği ve yüz binlerce kişinin katıldığı mitingi öncesinde gerçekleştirdiğini söyledi.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu