Kılıçdaroğlu: Tüm başkanlarımızla gurur duyuyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Örnekköy Kentsel Dönüşüm Temel Atma Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Türkiye’deki belediye başkanlarımız bütün baskı ve engellere rağmen tarih yazmaya devam ediyorlar hepsiyle gurur duyuyoruz" dedi.

Gündem 13.03.2021, 12:48 13.03.2021, 12:55
Kılıçdaroğlu: Tüm başkanlarımızla gurur duyuyoruz

İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Örnekköy’de 170 konut ve 20 işyerini kapsayan ikinci etap temel atma töreni bugün gerçekleştirildi.

Temel atma töreni, geçtiğimiz ay Çiğli Tramvayı temel atma törenine katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarına giden yolunun, yerel yönetimlerle birlikte başlayacağını ifade etti ve "Türkiye’ye huzuru getireceğiz" dedi.

"TÜRKİYE’YE BARIŞIYI GENÇLER GETİRECEK"

Konuşmasına başlayacağı sırada gençlerden gelen yoğun ilgiye sıcak bir karşılık veren Kılıçdaroğlu, “Geleceğimiz gençler olacak Türkiye’nin kaderini gençler belirleyecek. Türkiye’ye barışı, huzuru gençler getirecek. Umudumuz genlerdir. Her zaman her ortamda ve her yerde gençler başımızın tacıdır” diye konuştu

"TÜRKİYE BİR SORUNLAR YUMAĞI"

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin kronikleşmiş sorunlarının çözümünün CHP’de olduğunu ifade etti ve şunları söyledi;

“Türkiye’ye milyonlarca kişinin sorunu var. İşçinin, emeklenin, çiftçinin, taşeronun… Türkiye bir sorunlar yumağı. Ama Türkiye’yi bu buhrandan çıkarmanın görevi CHP’nindir. Geleceğimizi şekillendirecek parti CHP’dir.

Biz hiç kimseyi dışlamıyoruz, kimseyi inancından ötürü ötekileştirmiyoruz. Herkesi kucaklıyoruz. Herkesin sorununa talibiz ve sorununu çözeceğiz. Artık bu ülkede herkesin yüzü gülmedi. Bunu yapacağız. Herkesin işi ve aşı olmalı. Belediye başkanlarımız yerel seçimlerde ‘martın sonu bahar olacak’ demiştik eve öyle oldu.

Şimdi de ikinci büyük adımımız var. Omu da yerel yönetimlerin gösterdi performans ve dostlarımızla atacağız. Bu güzel ülkeye cumhuriyet, demokrasiyi ve özgürlüğü getireceğiz, Hakkı, hukuku ve adaleti getireceğiz, toplumsal cinsiyet eşitliğini getireceğiz. Bu güzel ülkede kadına şiddete son vereceğiz ve herkesin güzelce yaşamısın sağlayağız.

"BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ TARİH YAZMAYA DEVAM EDİYORLAR"

Yerel yönetimler önemli adımlar atıyorlar, olağanüstü çalışıyorlar Her bir belediyemiz tarih yazıyorlar bizi suçladılar, ‘CHP’ye oy vermeyin, Gelirse yardımlar kesilir, mağdur olursunuz, hizmet yapmazlar’ dediler.

Ama şu anda görüyoruz ki Türkiye’deki belediye başkanlarımız bütün baskı ve engellere rağmen tarih yazmaya devam ediyorlar hepsiyle gurur duyuyoruz. Kentlerde yaşamak güzle bir şey. Ama zorlukları da var. Kentte yaşayan insan kentle barışık bir ortamda yaşamak isteri. Yeşillikler görmek, doğayla barışık bir kent ister, mahalle kültürünün kaybolmamasını ister. Anılarını yaşatmak ister.

Dolayısıyla kentsel dönüşüm yapılırken bu güzelliklerin korunmasını ister. Dolayısıyla belediye başkalarımız kentsel düşümlerde buna dikkat ediyor. Dolaysıyla rantı yüksek alanlarda dönüşüm yapıyorsanız bundan önce orada yaşayanlar yararlanmalı. Bunu belediye başkanlarımız yapıyorlar.

Güzellikler ve sosyal donatı alanları göreceksiniz. Sadece burada değil, pek çok yerde kentse dönüşüm yapılıyor ama burada kentsel dönüşüme giren alanlarda yaşayan insanların başka yerlere gönderildiklerini görmeyeceksiniz. Burada güveni sağlayan belediyeyi göreceksiniz. Vatandaşla müteahhit karşı karşıya gelmeyecek Dolayısıyla insanlar evleri yıkıldığında davulla zurnayla evlerini yıkıp gülerek yeniden aynı yerlere taşınacaklar.

"İNSAN İÇİN ÇALIŞIRIZ"

Bizim kentsel dönüşümlerimizde beton ormanlar olmayacak, ağacı ve yeşilleri göreceksiniz. Huzur içinde gezeceksiniz. Kültür merkezlerine gideceksiniz. Oralarda bütün güzellikleri göreceksin.

Biz CHP’yiz, insan için çalışırız. İnsanları kimliklerinden ötürü ayrıştırmayız. İster doğruda, batıda, ister kuzeyde güneyde… Nerede yaşıyorsa ütün inşaların başımızın üstünde yeri var. Biz inşalara hizmet etmekten onur ve guru duyuyoruz. Hizmet sizin için. Bu hizmeti sizin ayağınıza getireni beton ormanlardan uzak kentleri bizlere kazandıran belediye başkanlarına teşekkür ederiz. Kentler ayrıca engeliler için de yaşanabilir olmalıdır. Onlar da kentin bir parçası kim olursa olsun beraber yaşamalıdır.

Kentlerde sadece biz yokuz. Bizim dışımızda canlılar da var onların da yaşamaya hakkı var. Dolayısıyla onlara da saygı göstermeliyiz. Bu felsefeyi bugünlük sadece belediye başkanlarımızla yapıyoruz. Ama ‘2023’te seçim olacak’, ‘Daha erken olacak’ diyorlar. Ne zaman olacak olsun o gün sandığı önünüze bu hizmetleri büyün Türkiye’ye geçirmek için sizden oy isteyeceğiz. Demokrasiyi, özgürlüğü getireceğiz. Her evde aş olacak”

"BİZ TÜRKİYE’Yİ DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Kılıçdaroğlu, konuşmasının sonunda, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni ekonomi paketine de değindi. Pakette işsizliğe dair herhangi bir çözüm olmadığını vurgulayan Kılıçdroğlu, “Bir ekonomi paketi açıkladılar. İşsizliği bitireceğiz diye. Tek bir cümle yok. Birileri 3-4 maaşa alırken neden biri işi işsiz. O sadece işsiz olanı değil çevrini de üzüyor Bütün bu tabloları biliyoruz. Bize güvenin.

Biz Türkiye’yi değiştireceğiz. Türkiye’ye bereketi ve huzuru getireceğiz O insan nerede yaşıyorsa devlet onun yanında olacak. Hiçbir kadın pazar artıklarından evine yemek götürmeyecek. Herkesin asgari bir gelir güvencesi olacak. Biz demokratız sosyal demokratız, biz ülkemiz için çalışıyoruz. Belediye başkalarımız sizin için çalışıyorlar. Size hizmet etmekten de onur ve guru duyuyorlar” diye konuştu.

Yorumlar (0)
28
açık