Köprüler için çift yönlü uygulama olmayacaktı

Köprü ücretlerine gelen çift yönlü ödeme sistemi daha önceki Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından böyle bir uygulama yapılmayacağı söylenmişti. Arslan: "Bu güvenlik amacıyla kurulan bir sistemdir. Bu kesinlikle çift yönlü ücretlendirmeye yönelik yapılan bir işlem değil.” ifadelerini kullanmıştı

Gündem 01.01.2022, 12:26 01.01.2022, 12:53
Köprüler için çift yönlü uygulama olmayacaktı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bu yıl yaptığı ücret tarifesi aslında iki yönlü ücret almaya olanak sağlayan sistem kurulduğunda  dönemin Ulaştırma Bakanlığı tarafından "Bu güvenlik amacıyla kurulan bir sistemdir. Bu kesinlikle çift yönlü ücretlendirmeye yönelik yapılan bir işlem değil." denilmişti.

FSM VE 15 TEMMUZ KÖPRÜLERİ 16,50 LİRAYA YÜKSELDİ.

"Geçtiğimiz yılbaşında 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri geçiş ücreti tarifeleri yüzde 26 zamlanmış ve otomobillerin geçiş ücreti 10.5 liradan 13.25 liraya yükseltilmişti. 2022 yılı itibariyle, araç sahipleri geçiş ücreti tek yön yerine çift yönlü olacak ve araç sahipleri toplam 16.50 lira ödeyecek"

DAHA ÖNCE  'BU UYGULAMA OLMAYACAK' DENİLMİŞTİ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne sadece Avrupa-Asya yönünde değil Asya – Avrupa yönünde de ücret alınmasını sağlayacak olan sistem 2017’de yılında kurulmuştu.

O dönem köprüyü kullanan araç sahiplerinin hem gidişte hem de dönüşte para ödeyeceğine ilişkin iddiaların gündeme gelmesi üzerine dönemin Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 21 Ekim 2017’de televizyonda katıldığı bir canlı yayında iddiaları yalanlamıştı.

Arslan, “Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde serbest geçiş yaptık. Trafik akışını kolaylaştırdık. Ters yönde TAK sistemi kurduk. Güvenlik amacıyla kurduk, 27-28 gün İstanbulluları biraz mağdur ettik. Önceki gün hizmete aldık. Bu güvenlik amacıyla kurulan bir sistemdir. Bu kesinlikle çift yönlü ücretlendirmeye yönelik yapılan bir işlem değildir.” ifadelerini kullanmıştı

Kaynak: Sözcü
Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu