Kritik görüşmenin detayları belli oldu: Ekonomi ve seçim barajı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP lideri Bahçeli ile gerçekleştirdiği görüşmenin detayları ortaya çıktı. Ekonominin ağırlıklı olduğu konuşmada, seçim barajının yüzde 7'ye düşürülmesinin görüşüldüğü belirtildi.

Gündem 06.01.2022, 11:21 06.01.2022, 11:25
Kritik görüşmenin detayları belli oldu: Ekonomi ve seçim barajı...

Dün AK Parti Genel Merkezi’nde milletvekilleriyle buluşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ittifak ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etti.


Erdoğan, Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret etmişti

EKONOMİ AĞIRLIKLI GÖRÜŞME

Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, görüşmede ağırlıklı olarak ekonomi, enflasyonun düşürülmesine dönük adımlar, dövizdeki dalgalanmaya karşı önlemler ve gelecek dönemde atılacak muhtemel adımlarla ilgili görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi.


Erdoğan, Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret etmişti

SEÇİM BARAJI

İki parti arasında istişareleri devam eden Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Kanunu da görüşmenin bir diğer önemli başlığı oldu. Seçim barajının yüzde 7’ye düşürülmesini öngören çalışmalarla ilgili iki lider son değerlendirmeleri yaptı. AK Parti ve MHP’nin üzerinde çalıştığı yeni Anayasa taslağının da görüşmede ana hatlarıyla gündeme geldiği öğrenildi. Erdoğan, taslağı olgunlaşınca Bahçeli ile paylaşacağını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
3
parçalı az bulutlu