Kulisleri sarsan çıkış: Erdoğan erken seçim kararı alacak!

Gençlerden gelen soruları yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Erdoğan’ın üçüncü kez Cumhurbaşkanı adayı olması hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusunu yanıtladı. Kılıçdaroğlu, "Zamanında seçim olacaktır gibi açıklamalar yapıyor ama aslında erken seçim olacak bizim tahminimize göre, Erdoğan da aday olacak ve biz de onu inşallah hep birlikte emekli edeceğiz" dedi.

Gündem 19.06.2022, 16:21
Kulisleri sarsan çıkış: Erdoğan erken seçim kararı alacak!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de Gençlik Buluşması'nda gençlerle bir araya geldi.

"Büyük olasılıkla Erdoğan erken seçim kararı alacak, erken seçim kararı alması için parlamentoyu feshetmesi lazım, son uygulamalara göre o zaman kendisi aday olabiliyor. Dolayısıyla zamanında seçim olacaktır gibi açıklamalar yapıyor ama aslında erken seçim olacak bizim tahminimize göre, Erdoğan da aday olacak ve biz de onu inşallah hep birlikte emekli edeceğiz."

'SOSYAL MEDYA YASASI ÇIKARSA  ANAYASA MAHKEMESİNE GÖTÜRECEĞİZ'

Tartışmalara neden olan'sosyal medya yasası'na ilişkin soruyu da yanıtlayan Kılıçdaroğlu "Bu eğer bu şekliyle çıkarsa Anayasa Mahkemesi’ne iptali için götüreceğiz, mücadelemizi yapacağız. Sonuçta demokrasiyi güçlendirmek, demokrasiyi gerçekten de toplumun dokularına kazandırmak için ortak mücadele etmek lazım. Size yönelik bir haksızlık olursa haberimiz olur, o haksızlıkla mücadele ederiz, sizin yanınızda olmaya devam ederiz, bu konuda emin olmanızı isterim. Onlar yasa çıkaracaklar baskı kurmak için bizde mücadele edeceğiz baskıları kaldırmak için, biz daha güçlüyüz çünkü biz demokrasiyi savunuyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
26
açık