Mansur Yavaş "yolsuzluğa karşı" söz verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediye Meclis Toplantısı'nda "Benim dönemimde herhangi bir personelim yolsuzluktan yargılanırsa namus, şeref sözü. Ben de o davaya müdahil olacağım" dedi.

Gündem 11.01.2021, 21:38
Mansur Yavaş "yolsuzluğa karşı" söz verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı Ocak Ayı 1. Birleşimi'nde konuşan AK Parti'li Belediye Meclis üyeleri yolsuzluk imasında bulununca Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş şunları söyledi:

* Namuslu ve haysiyetli insanların Belediye'de herhangi bir yolsuzluk gördüğü zaman yapması gereken iki tane şey vardır. Bir Cumhuriyet Savcılığına gitmek, iki İçişleri Bakanlığı'ndan  müfettiş istemektir. Dedikoduyla kamu görevlileri karalanamaz. Ama açık açık bir tahaddütüm var.  Benim dönemimde herhangi bir personelim yolsuzluktan yargılanırsa namus, şeref sözü. Ben de o davaya müdahil olacağım. Ama şunu da bekliyorum. Yüze yakın dosya var. Daha da geliyor. Açıkca Ankara halkının uğratıldığı zararlar var. Bunlarda da sizlerden katkı bekliyorum.

"BENİM İŞİME KARIŞMAYIN"

* Gideceğiz yetimin hakkını hep beraber savunacağız. Hiçbir Belediye Başkanı arkadaşım Allah aşkına Belediye'nin, hiçbiri Büyükşehir'in işine karışmasın. Ben hepsini yaparım. Sizden de iyi yaparım. Bak siyasi sonucuna da razıyım. Herkes kendi işini yapacak. Bu kadar basit. Ben ona göre ekibimi kuracağım. Benim işime karışmayın. Eğer Büyükşehir'in bir işini yaparsanız sizi şikayet ederim kamu zararı veriyor diye. Açık açık söylüyorum ben kendi işimi yapacağım.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu