Meclis''e damga vuran kuru ekmek diyaloğu!

Meclis''e damga vuran kuru ekmek tartışması CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, ekonomik krize değinirken, "Arkadaşlar millet aç, perişan. Herkesin midesine bir şey giriyor, kuru ekmek giriyor" dedi. AK Partili vekil Şahin Tin''in "O zaman aç değil demek" cevabı güne damgasını vurdu.

Gündem 15.12.2020, 22:15 15.12.2020, 22:15
Meclis''e damga vuran kuru ekmek diyaloğu!

TBMM kürsüsünde dün konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin arasındaki diyalog, sosyal medyaya damga vurdu. 

Altay, AK Parti sıralarına seslenerek, “'Millet aç' deyince hoplamayın. Arkadaşlar millet aç, perişan. Evet herkesin midesine bir şey giriyor; kuru ekmek giriyor” açıklaması yaptı. Ancak AK Partili vekil Tin'in "O zaman aç değil demek" şeklinde cevap vermesi tepkilere neden oldu.

Altay bu konuşmanın tutanağını alacağını belirterek, "Milletten özür dileyeceksin. Milletin midesine kuru ekmek giriyor sadece diyorum, beyefendi, ‘o zaman aç değiller' diyor. Ben bunu milletin takdirine bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

“AKP MİLLETLE BÖYLE DALGA GEÇTİ”

O anların ve tutanağın görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise, “AKP, milletle işte böyle dalga geçti” dedi.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu