Mehmet Kasapoğlu'ndan KYK borçları açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, CNN Türk canlı yayınında KYK borçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kasapoğlu, "Her şey hazır, Cumhurbaşkanımız kabine sonrası açıklayacak" dedi.

Gündem 16.07.2022, 11:20
Mehmet Kasapoğlu'ndan KYK borçları açıklaması

KYK kredilerinde, aldıkları ücretin dört katına çıkan faizlerle karşılaşan üniversite mezunlarının tepkileri üzerine iktidardan yeni adım geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğrencilerin KYK borçlarına yönelik “Faizleri ödemeyin” çağrısının ardından iktidar, bugüne dek sessiz kaldığı KYK borçlarında yeni bir düzenleme getirecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Kredi ve Yurtlar Kurumu ile borçlar üzerine yaptığı çalışma tamamlandı. Çalışmanın ayrıntılarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 Temmuz’da kabine toplantısı sonrası açıklayacak.

Türkiye’de halihazırda 5.5 milyon borçlu var ve bu borçluların 400 bini icralık. Milyonlarca öğrencinin mağdur olduğu konuyla ilişkin, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan açıklama geldi. CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtlayan Kasapoğlu, "Kılıçdaroğlu faiz diyor. Faiz ise faize en karşı biziz. Bu bir faiz uygulaması değildir" dedi.

Kasapoğlu açıklamasının devamında şunları söyledi:

"351 sayılı yurt hizmetleri kanunundaki fiyat enfeksli gelişen bir uygulamadır. Hiçbir konjonktüre öğrencilerimizi kurban etmeyiz. Öğrencilerimiz ve ailelerinin ferahı için gerekeni yapacağız. Her şey hazır, Cumhurbaşkanımız kabine sonrası açıklayacak."

Yorumlar (0)
23
açık