Meral Akşener'den Erdoğan'a Öcalan tepkisi: Allah muhabbetinizi arttırsın

İYİ Parti lideri Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan NTV canlı yayınında teröristbaşı Öcalan'a ilişkin sarf ettiği sözlere sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Gündem 27.01.2022, 08:46
Meral Akşener'den Erdoğan'a Öcalan tepkisi: Allah muhabbetinizi arttırsın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı'nın canlı yayındaki "Öcalan’ın Demirtaş’ın oradan vermiş olduğu mesajlardan rahatsız ortada bir gerçek" sözlerinesosyal medayadan tepki gösterdi.

Erdoğan, katıldığı programda kendisine sorulan,”İmralı Demirtaş’ın açıklamalarından rahatsız dediniz. Devletin elinde böyle bir bilgi mi var?” sorusuna “Var ki söylüyorum” yanıtının verdi. 

'ÖCALAN RAHATSIZ'

Erdoğan "Abdullah Öcalan'a sormak lazım. Öcalan'ın, Demirtaş'ın oradan verdiği mesajlardan rahatsız olduğu, ortada bir gerçek. Terör Örgütü PKK Elebaşı'nı (Öcalan) bırakacak tek bir iktidar olur, o da HDP'nin içinde olduğu zillet ittifakı iktidara gelirse böyle bir şey olur. HDP'nin terörist elebaşıyla ilgili heykelini dikeceğiz vaadlerini hatırlayın. Bu hanım (Akşener) zihnindekini ifade etmiştir, zillet ittifakındaki HDP'ye verdiği sözler aklına gelmiş olacak ki, terörist başının salıverileceğini zannediyor" ifadelerini kullandı.

AKŞENER TEPKİ GÖSTERDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, Twitter'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına tepki gösterdi. Akşener, " Allah muhabbetinizi arttırsın" dedi.

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu