Muharrem İnce: CHP’nin adayı Kılıçdaroğlu olmalı

Memleket Partisi lideri İnce, CHP'nin cumhurbaşkanı adayının Kılıçdaroğlu, İYİ Parti'nin ise Akşener olması gerektiğini söyledi.

Gündem 14.10.2021, 04:35 14.10.2021, 00:56
Muharrem İnce: CHP’nin adayı Kılıçdaroğlu olmalı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'den, Meral Akşener'in de İYİ Parti'den cumhurbaşkanı adayı olması gerektiğini söyledi.

2023 STRATEJİLERİ

Ahmet Hakan moderatörlüğünde Melik Yiğitel ve Hakan Bayrakçı'nın sorularını yanıtlayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2023 planlarını, ittifak stratejilerini ve siyasetin gündeminde öne çıkan gelişmeleri değerlendirdi.

ADAYLIKLAR

İnce, CHP'nin adayının Kemal Kılıçdaroğlu olması gerektiğini belirterek, "Bence CHP’nin adayı sayın Kılıçdaroğlu olmalıdır yakışanı odur. İYİ Parti’nin adayı da Meral hanım olmalıdır" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayetler' açıklamasını sorunlu görmediğini aktaran İnce, "Ben ayaküstü bu konuların konuşulması taraftarı değilim. Ben cumhurbaşkanı adaylığımda başıma geldi. Bir ilde miting yaptım başka ile gittim. O ilin emniyet müdür yardımcısı geldi bana suikast yapılacağını söyledi ve mitingi iptal etmemi istedi. Bende o an rahmetli Ecevit’i düşündüm. 'Ben mitingimi yapacağımı dedim' ve 'güvenliğimi de siz alın' dedim" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
18
açık