Muharrem İnce ne zaman istifa edeceğini açıkladı!

Memleket Hareketi lideri Muharrem İnce, hareketi partileştirme kararı aldıktan sonra parti tüzüğü ile ilgili çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğunu ifade ederek geriye bir tek müzik ve logo kaldığını ifade etti. Muharrem İnce ne zaman istifa edeceğine ise temkinli cevap verdi.

Gündem 12.01.2021, 14:51 12.01.2021, 15:04
Muharrem İnce ne zaman istifa edeceğini açıkladı!

Başlattığı Memleket Hareketi ile Türkiye'nin birçok ilini gezen ve daha sonra başında bulunduğu 'hareket'i aralık ayında partileştirme kararı alan Muharrem İnce, BBC Türkçe’den Ayşe Sayın’a açıklamalarda bulundu.

İnce gelişmeler ve istifasıyla ilgili soruları da yanıtlarken kuracağı partinin 'ince' detaylarını da anlattı.

MÜZİK VE LOGODAN SONRA

Partiyi ne zaman kuracağı sorusuna 'bahar ayları'nı işaret eden İnce, müzik ve logodan sonra parti kurmayı bitirmiş olacaklarını ifade etti.

PARTİ KURULMA TARİHİ

Partinin tam kurulma tarihinin detayını ise yasaklar ve pandemiden dolayı herhangi bir aksaklık yaşanmasından dolayı açıklamadığını ifade eden İnce, ''Bahara kurarız'' yanıtını verdi.

PARTİNİN ADI MİLELTVEKİLİ Mİ?

Kuracağı partiye ise 'Memleket Partisi' ismini vereceği konuşulan Muharrem İnce, cevabında ona yakın bir isim olabileceğini ima etti.

KATILACAK CHP'Lİ VEKİLLER DE VAR

İnce, partisine CHP'de mevcut milletvekillerinden katılımların olacağını da belirterek bu kişilerin kim olduğunu belirtmek istemediğini söyledi.

İSTİFA EDECEĞİ TARİH

İnce partiden istifa etme tarihini ise net tarih vermeden, ''Birlikte yapacağız hepsini, yakında açıklayacağız'' şeklinde açıkladı.

Yorumlar (0)
21
açık