Nagehan Alçı'dan Ümit Özdağ'a: Temsil ettiği faşizan değerlerin karşısındayım

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Ümit Özdağ’ın kurduğu Zafer Partisi için, “Temel politikası göçmenlere düşmanlık olan Neo-Nazi bir parti” dedi. Özdağ’a “dar tabanından alkış almak için kendisini kullanmaması" söyleyen HaberTürk yazarı , “Gerçi temsil ettiği Neo-Nazi çizgiye bir anti-tez olarak gösterilmekten gurur duyarım ama daha yolun başında bir köşe yazarı ile polemikten PR çalışması çıkarma derdinde ise siyasette işi zor bence” sözleriyle Özdağ'ı eleştirdi.

Gündem 15.10.2021, 19:00
Nagehan Alçı'dan Ümit Özdağ'a: Temsil ettiği faşizan değerlerin karşısındayım

Alçı, “Ümit Özdağ tarafından hedef gösterilmek benim için onurdur” başlıklı bugünkü yazısının devamında şunları kaydetti:

“Ben özgürlükçü ve çoğulcu bir toplumsal-siyasal düzene inanıyorum. Farklılıkların bizi zenginleştirdiğini düşünüyorum. İçine doğduğumuz kimliklerin avantaj ya da dezavantaj olarak görülmesinin ırkçılık olduğunu söylüyorum. Evet Ümit Özdağ’ın temsil ettiği faşizan değerlerin karşısındayım. Ben özgürlükçü demokratik ve global bir bakış açısına inanıyorum. O dünyada benim için Türk, Kürt, Sünni, Alevi, Arap, Afgan, Ermeni, Rum, Yahudi kardeşlerimiz arasında bir fark yoktur."

'IRKÇILIK VE İNSAN DÜŞMANLIĞIDIR'

Alçı, yazısında "Ben kimseyi etnik kimliğinden dolayı kategorize etmem, aşağılamam. Böyle yapanları Avrupa’da çok gördük. Almanya’da Türkleri yıllarca kategorize ettiler, bir Türk suç işleyince bunu Türklerin genel yapısı diye sundular. İktidarın düzensiz göç politikalarına karşı çıkanlara büyük saygı duyarım ama doğrudan göçmenleri şeytanlaştıran bakış açısı alenen ırkçılık ve insanlık düşmanlığıdır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur