RTÜK Başkanı'ndan bir garip açıklama... Sansüre başkaldırı 'tehdit' oldu!

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, iktidara yakın Sabah gazetesine verdiği mülakatta, baskı ve sansüre direnen Fox TV'nin yöneticisi Doğan Şentürk'ün kendisini tehdit ettiğini iddia etti.

Gündem 27.09.2021, 08:50 27.09.2021, 08:57
RTÜK Başkanı'ndan bir garip açıklama... Sansüre başkaldırı 'tehdit' oldu!

Her kurul toplantısında Fox TV'ye ceza üstüne ceza kesen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Sabah'a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bakın kendini duayen haberci, tarafsız gazeteci özgür basının savunucusu olarak görüp lanse etmeye çalışan bir gazeteci arkadaş var; Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk. Tescilli yalan haberlerinden dolayı verdiğimiz yaptırım kararlarından ötürü ortak bir dostumuz aracılığıyla şahsımı ve kurumumu tehdit etmiştir.İnanabiliyor musunuz? Bunu yapan gazeteci kimliği taşıyor. "Daha şimdi başlıyor her şey" diye tehditler savurup daha sonra hızını alamayıp başka bir günkü ana haberde yine şahsıma ve Üst Kurula yönelik açık açık tehditler savuracak kadar fütursuz hale gelmiştir. Düşünebiliyor musunuz? Televizyonu denetleyen bir otoriteye karşı açık açık, haksız yere, görevimizi yaptığımız için tehditler savurabilmekte..."

HER HAFTA CEZA KESİYOR!

Sansüre ve baskıya baş kaldırdığı için suçlanan Doğan Şentür'ün yönettiği Fox Haber, RTÜK'ün hemen her toplantısında 'objektif' habercilik yaptığı için ceza üzerine ceza yiyor...

Yorumlar (0)
9
açık