Siyasetin 1 numaralı gündemi: Muhalefetin adayını açıklayacağı tarih belli oldu!

Siyasette 'erken seçim' tartışmaları ile birlikte gündemde yer alan 'Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı' sorusu için dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve DEVA Partisi'nin kurduğu altılı masanın cumhurbaşkanı adayının ağustos ayından önce konuşulmayacağı iddia edilirken en erken tarihin 2023'ün ilk ayları olduğu belirtildi...

Gündem 03.05.2022, 07:26 03.05.2022, 07:45
Siyasetin 1 numaralı gündemi: Muhalefetin adayını açıklayacağı tarih belli oldu!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yaklaşılırken adayı henüz belli olmayan muhalefetin hangi ismi açıklayacağı merak konusu oldu. Son dönemde çeşitli isimler ortaya atılırken muhalefet cephesi, seçim sath-ı mailine girilmediği sürece adayın açıklanmayacağı beyan ediyor. Ancak kulislerde altılı ittifakın cumhurbaşkanı adayının 2023'te açıklanacağı iddia ediliyor.

GÖRÜŞMELER TAMAMLANDIKTAN SONRA...

Gazete Duvar'ın haberine göre, liderler ağustos ayından önce bu konuyu konuşmayacak. Parti kurmayları şu an liderlerin her ay bir siyasi parti genel başkanının ev sahipliğinde bir araya geldiğini hatırlatıyor ve "Bu tur tamamlanmadan adaylık konusunun ayrıntılarına girilmez" diyor.

2023'ÜN BAŞLARINDA DÜŞÜNÜLÜYOR

Bugüne kadar 3 kez toplanan liderler önümüzdeki 3 ay içinde de sırasıyla Gelecek Partisi, İYİ Parti ve son olarak Saadet Partisi'nde buluşacak. Böylece tur, temmuz ayı sonunda tamamlanmış olacak. Ancak sonraki toplantılarda da aday isminin değil seçimin kazanılması durumunda adım adım yapılacakların açıklanacağı, adayla ilgili konunun da yavaş yavaş konuşulmaya başlanacağı ifade ediliyor. Parti kurmayları ismin belirlenip açıklanmasının en erken gelecek yıl şubat-mart ayını bulabileceğini ifade ediyor.

Yorumlar (0)
22
açık