Sokakta kalan evsizlere belediye ekipleri yardım eli uzattı!

Sokakta kalan evsizlere belediye ekipleri yardım eli uzattı! İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşların ihbarları üzerine dışarıda kalan evsizlere yardım etmek için harekete geçti.

Gündem 20.12.2018, 12:24 20.12.2018, 12:24
Sokakta kalan evsizlere belediye ekipleri yardım eli uzattı!

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Ekiplerin çalışmaları sırasında Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Hale Soygazi de ekiplere yardım etti. Sokakta kalan şahıslardan bazılarının zabıta ekipleri ile gelmek istememesi ise dikkat çekti.

Havaların soğuması sebebiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta ekipleri sokakta kalan evsizlere yardım için harekete geçti. İstanbul genelinde sokakta kalan şahıslar, vatandaşların ihbarı üzerine zabıta ekipleri tarafından alınarak Esenyurt Kıraç’ta bulunan barınma evine götürüldü.

Beyoğlu Taksim Meydanı'nda çalışma yapan ekipler duraklara, banklara ve çeşmenin teknesi gibi yerlerde battaniyelere sarılarak yatan vatandaşları uyandırarak yardım etmek istedi. Sıcak bir ortam isteyen evsizler ekiplerin aracıyla barınma evlerine giderken, yardım talebini geri çevirenler ise ekiplerden ayrılarak gözden kayboldu. Taksim’de görüntülenen bir başka şahıs ise Taksim Meydanı’nda bulunan Beyaz Masa’ya gelerek, evsiz olduğunu ve barınmak için yer istediğini belirtti. Belediye ekipleri ise şahsı alarak barınma evine yerleştirmek üzere götürdü.

Polemik Haber

Yorumlar (0)
27
açık