Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu''nun ''inkar''ı ''mahkeme kararı'' okununcaya kadar!

Bakan''ın ''hayır'' ısrarı ''mahkeme kararı'' okununcaya kadar İBB''nin belediyenin daha önceki işlemlerinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla savcılığa başvurusunda, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, adının geçtiği usulsüzlük haberlerine sansür uygulanmadığını öne sürdü. Ancak haberlere erişim engeli getiren mahkeme kararı okununca bakan tepki veremedi.

Gündem 14.12.2020, 08:04 14.12.2020, 08:04
Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu''nun ''inkar''ı ''mahkeme kararı'' okununcaya kadar!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İBB'deki yolsuzluk iddialarını gündeme getirip sonrasında suç duyurusunda bulunmasıyla Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun isminin geçtiği tespit edilmişti.

Ekrem İmamoğlu, canlı yayında dosyaların savcılığa verildiğini açıklamıştı

TAM 297 İÇERİK SANSÜRLENDİ

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun adının geçtiği usulsüzlük haberlerine "saygınlığı zedeleniyor" denilerek erişim engeli getirilmiş, tam 297 içeriğe erişim engeli getirildi.

BTK'NIN DA BAŞINDA

Aynı zamanda sansür kurumlarından biri olan Bilgi Teknoloji Kurumu (BTK)'nın da başında bulunan Karaismailoğlu'nun bu adımı tepki çekmişti.

Konuyu, CHP Sivas Mv. Ulaş Karasu gündeme getirdi

CHP'Lİ VEKİL GÜNDEME GETİRDİ

Sol.org'ta yer alan habere göre, Bugün Meclis Genel Kurulu'nda Ulaştırma Bakanlığı'nın bütçesi görüşülürken, CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, konuyu gündeme getirdi ve "İBB, Sayın Bakan'ın Genel Sekreter olduğu dönemde yapılan bir işlem için savcılığa suç duyurusunda bulundu, Bakan ne yaptı, tam 297 linke erişim engeli getirdi" dedi.

Karasu'nun bu sözlerine oturduğu sıradan yanıt veren Bakan Karaismailoğlu "yalan" deyince Karasu, "Mahkeme kararı yanımda, sen buna yalan diyemezsin, aynen okuyorum" diyerek mahkeme kararını okudu.

 

Yorumlar (0)
22
açık