Üniversiteleri geneleve benzeten Prof. Sofuoğlu''na tepkiler çığ gibi!

Üniversiteleri geneleve benzeten Prof. Sofuoğlu''na tepkiler çığ gibi! Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu katıldığı canlı yayın programında akılalmak cümleler sarf etti. Sofuoğlu ''Üniversiteleri geneleve'' benzetti. Diğer konukların itirazı üzerine ise Sofuoğlu "Gelin ben sizi götürüp gezdireyim" dedi. Profesör için üniversitesi de harekete geçti...

Gündem 17.12.2020, 08:54 17.12.2020, 08:54
Üniversiteleri geneleve benzeten Prof. Sofuoğlu''na tepkiler çığ gibi!

Akit TV’de yayınlanan 'Derin Kutu' adlı programa konuk olan Sakar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu konuşmacı katıldı. 

Profesör Sofuoğlu, Z kuşağını anlatırken üniversitedeki derslere katılımın düşük olduğunu söyledi.

Bir dönem AK Parti'den milletvekili aday adayı da olan Sofuoğlu konuşmasıda üniversiteler için "Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri" ifadelerini kullandı. 

Stüdyodaki konuklar ise Sofuoğlu’na sözlerine "Hocam yapmayın. Biraz ağır oldu" karşılığını verdi. Sofuoğlu ise bunun üzerine "Gelin ben sizi gezdireyim. Siz nerede yaşıyorsunuz"  ifadesini kullandı.

Sosyal medyada tepkilere neden olan sözler için Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da harekete geçildiğini duyurdu.

Rektör Savaşan, "Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır" dedi.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu