'Yeşil'in canlı görüldüğü son gün yanında olan MİT'çi Eymür...

T24 yazarı Tolga Şardan, kaleme aldığı 'İşte Yeşil’in 'canlı' görüldüğü son gün' yazısında, MİT'çi Mehmet Eymür hakkında +dikkat çeken bilgiler paylaştı. 

Gündem 13.11.2021, 10:02
'Yeşil'in canlı görüldüğü son gün yanında olan MİT'çi Eymür...

T24'ün yazarı Tolga Şardan, bugünkü köşe yazısında Yeşil kod adı ile bilinen Mahmut Yıldırım'ın en son kimin yanında görüldüğünü ve tarihini açıkladı.

Şardan, Yeşil'in son canlı görüldüğü günün tarihi olarak 29 Kasım 1996'yı işaret ederken, en son MİT eski yöneticisi Mehmet Eymür'ün odasında görüldüğünü aktardı.

O TOPLANTIYA GİTMEMİŞ

"MİT’in Susurluk kazası bağlantılı olarak 'Mahmut Yıldırım’ın teşkilat ve teşkilat mensuplarıyla teması' hakkında kendi içinde yaptığı soruşturmada şimdiye kadar hiç ortaya çıkmamış önemli bir veri de yer aldı" ifadelerini kullanan Şardan, "Müfettişlere tanık sıfatıyla ifade veren bir MİT görevlisi, Yıldırım’ı en son 29 Kasım 1996 günü Kontr Terör Merkezi Başkanı Mehmet Eymür’ün odasında gördüğünü ve 30 Kasım 1996 günü yapılan toplantıya katılması gereken Yıldırım’ın gelmediğini ve o günden sonra da akıbetinin bilinmediğini kaydetti" diye yazdı.

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu